Nasza Misja

Od historii do dnia dzisiejszego

Wybitni, ale nieznani 

Misją Fundacji imienia Tadeusza Marka jest przywrócenie pamięci o wybitnych polskich inżynierach, wynalazcach i projektantach. Mieli ogromny wpływ na rozwój i wzbogacanie kultury materialnej współczesnego świata, sposobu pracy i stylu życia.

Osiągnęli globalny sukces zawodowy poza granicami Polski, tymczasem we własnym kraju pozostawali zupełnie nieznani… Dobitnym przykładem jest patron Fundacji: inżynier i sportowiec Tadeusz Zygmunt Marek.

Dzięki działalności Fundacji wybitni, lecz nieznani Polacy, nareszcie znajdą należne miejsce w świadomości narodowej. To jest nasz cel.

BEAUTY SPEED PRECISION

W jakim kierunku jedziemy?

Promowanie wybitnych konstruktorów, inżynierów i projektantów.

  1. Jednym z celów Fundacji jest upowszechnianie wiedzy o wybitnych Polakach w historii, którzy wpływali na rozwój światowej techniki. To zadanie Fundacja realizuje między innymi poprzez gromadzenie i popularyzowanie ich osiągnięć w formie wystaw, prezentacji multimedialnych, książek i filmów.
  2. Fundacja wspiera współczesnych inżynierów poprzez ustanowienie nagrody im. Tadeusza Marka za wybitne osiągnięcia w dziedzinie inżynierii motoryzacyjnej.
  3. Fundacja wspiera także przyszłych inżynierów, ustanawiając nagrodę dla zespołów studenckich.
  4. Fundacja uznaje wszelkie formy sportów motorowych za ważne pole rozwoju inżynierii motoryzacyjnej. Osiągnięcia w tej dziedzinie wytyczają kierunki rozwoju, skrzętnie dokumentowane przez Fundację.
Misja: Edukacja

Muzeum im. Tadeusza Marka

Jednym z celów Fundacji jest założenie wyjątkowego muzeum. Nasze muzeum będzie prezentować obiekty kultury materialnej, stworzone przez wybitnych polskich inżynierów, konstruktorów, projektantów i techników.

Muzeum będzie również gromadzić obiekty związane ze sportem motorowym, w szczególności te związane z historycznymi sukcesami polskich sportowców.

 

Podoba Ci się to co robimy?

Zapisz się do naszego Newslettera i bądź na bieżąco

Możesz również wesprzeć naszą Fundację
dokonując wpłaty na nasze konto na PayPalu.

Dziękujemy za Twoje zaangażowanie!

IMG_20190914_144711