Naszym celem jest utworzenie muzeum, w którym będą gromadzone i udostępniane odwiedzającym obiekty kultury materialnej stworzonej przez lub z udziałem Polskich inżynierów, konstruktorów, designerów i techników. Muzeum będzie również udostępniać obiekty związane ze sportem motorowym, w szczególności takie, które wiążą się z sukcesami polskich sportowców.

Muzeum powstanie również w formie prezentacji wirtualnej pozwalającej na zapoznanie się z obiektami polskich twórców za pośrednictwem  Internetu.

Jako pierwsze pokażemy eksponaty związane z patronem Fundacji Tadeuszem Markiem,  motocykl Sokół i Astona MartinDB5, a także Chevrolet Master Sedan na którym Tadeusz Marek wygrał  przedwojenne zawody o Grand Prix Polski. Do tego dojdą inne pojazdy,  którymi ścigał się w przedwojennych rajdach, kolejne modele brytyjskiej marki a nawet czołg Centurion, którego silnik nasz konstruktor pomagał zaprojektować jeszcze w 1944 roku.

Eksponaty będą także powiązane z epoką historyczna w jakiej zaistniały.

Poza walorami historycznymi i atrakcjami wizualnymi przedstawione eksponaty będą spełniały cele edukacyjne i to na kilku poziomach. Atrakcyjne wizualnie grafiki przedstawiających zasady działania poszczególnych podzespołów np. jak działa spalinowy silnik czterosuwowy lub hybrydowy. Na wyższych poziomach prezentacje dotyczących np. sił działających w takich silnikach, wyjaśnianie pojęć, omówienia wzorów i jednostek używanych w technice. Wszystko to będzie dostępne dla odwiedzających w zależności od tego  jaki poziom wiedzy będzie ich interesował.

Będą także interaktywne atrakcje dla młodych i młodych duchem zwiedzających.

Muzeum będzie dostępne 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu w wielu wersjach językowych oraz z deskrypcją dla osób niedosłyszących oraz z audio deskrypcją dla osób niedowidzących.

Obecnie trwają prace nad projektem, w które zaangażowane będzie  przodujące polskie studio grafiki komputerowej z szerokim dorobkiem i doceniane na całym świecie.

Otwarcie muzeum planowane jest na III kwartał 2022 roku.